Filmi “Rrethimi i vogël”, aktori Xhevahir Zeneli tregon shpullën e Kadri Roshit

Skenat me puthje dhe skenat me shpulla janë ato që nuk harrohen kurrë nga filmat shqiptarë. Një prej atyre me pëllëmbë është momenti kur Kadri Roshi tek “Rrethimi i vogël” godet me pëllëmbë Xhevahir Zenelin, në rol djali i tij që kishte futur mik të lëvizte nga fshati në qytet.

I ftuar sot tek Rudina, Xhevahiri tregoi se kishte qenë fare i papërgatitur për pëllëmbën dhe kishte mbetur i hutuar kur kishte parë krahun e Kadri Roshit të hapej gjerë për t`u matur mirë.

“Nuk ma kishin thënë se ç`do të ndodhte tamam dhe u habita kur pashë Kadriun ta hapte krahun. Mbeta vërtet i hutuar. Bëmë katër dubla pas herës së parë, por unë e dija më pas ç`do ndodhte dhe e vija krahun para fytyrës përpara se të më godiste. Ndaj në film u la e para”.

Editor

Read Previous

Kujtimet: Letra që shkruante Astrit Çerma për humbjen e Xhevdet Ferri

Read Next

“Jam i lumtur me varfërinë time”, – aktori shqiptar flet troç

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *