Çmendi shqiptarët me telenovelën e famshme turke, aktorja e njohur ndahet nga jeta

Aktorja turke, Semra Dinçer ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare. Aktorja, e njohur më së shumti për shqiptarët me rolin e saj në “Kuzey Guney” vuante nga kanceri në mushkëri.

Lajmin e trishtë e bëri me dije këngëtari Haluk Levent në llogarinë e tij në rrjetet sociale. “Sapo humbëm aktoren tonë Semra Dinçer. Ngushëllime fansave të saj.”, ka shkruar mes të tjerash Levent.

Dinçer ka luajtur në 42 filma dhe seriale, më i fundit ishte Nusja nga Stambolli, që është transmetuar dhe në vendin tonë. Dinçer u bë e njohur për publikun shqiptar për interpretimin e saj në serialin Kuzey Güney

Editor

Read Previous

Pesë filmat më të mirë Genti Kames, vetëm një shqiptar…

Read Next

I sinqerti Rikard Larja: Nuk ankohem për diktaturën, ja kam kaluar mirë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *