1. Home
  2. Lajme

Category: Lajme

Cirku kombëtar u prish, premtimi i radhës nga Ministria e Kulturës

Cirku kombëtar u prish, premtimi i radhës nga Ministria e Kulturës

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka reaguar për shembjen e Çadrës së Cirkut Kombëtar nga përmbaruesit. Ajo bën të ditur se po punohet që artistët të kenë një shtëpi të re. Margariti ka reaguar për…

Read More
“Dy Luanë drejt Venecias”, kandidatura e Shqipërisë për çmimet “Oscar”

“Dy Luanë drejt Venecias”, kandidatura e Shqipërisë për çmimet “Oscar”

Filmi “Dy Luanë drejt Venecias” me skenar dhe regji nga Jonid Jorgji është kandidatura e Shqipërisë në çmimet “Oscars”. Komisioni përzgjedhës për selektimin e filmit pjesëmarrës në “International Feature Film Award” edicioni i 94-të ishte…

Read More
Ndahet nga jeta aktori Ilir Dashi

Ndahet nga jeta aktori Ilir Dashi

Ndahet nga jeta ish-politikani dhe biznesmeni Ilir Dashi. Lajmin e hidhur për ndarjen e tij të parakohshme nga jeta e kanë bërë të ditur në rrjetet sociale miq dhe të afërm të të ndjerit. Ceremonia…

Read More
A e dini çfarë bën skifteri kur mbush 40 vjet?

A e dini çfarë bën skifteri kur mbush 40 vjet?

Ndoshta nuk e dinit gjer më sot, por kjo që do ju shkruajmë më poshtë do të jetë një histori frymëzimi për ju. Skifteri jeton rreth 70 vjet, por që të arrijë deri këtu, i…

Read More
Festivali Ballkanik i Filmit në Pogradec, këto janë filmat që morën çmime

Festivali Ballkanik i Filmit në Pogradec, këto janë filmat që morën çmime

Nata e fundit e Festivalit Ballkanik të Filmit, edicioni 11 ofroi shfaqje filmash, ndarje çmimesh e muzikë live. Në 5 netë me radhë u tramsetuan 40 prodhime të ndryshme ballkanike filma me metrazh të gjatë…

Read More