1. Home
  2. Aktoret Shqiptar

Category: Aktoret Shqiptar

Si spiunonin kolegët e RTSH-së njëri-tjetrin, publikohen dokumentat

Si spiunonin kolegët e RTSH-së njëri-tjetrin, publikohen dokumentat

Publikohet për herë të parë dokumenti sekret i 12 korrikut të vitit 1982, i funksionarit të lartë të aparatit të Komitetit Qendror, Leko Mako, me kritika, akuza, spiunime e denoncime, që punonjësit e Radio-Televizionit dhe…

Read More
E DHIMBSHME: Ndahet nga jeta regjisori shqiptar, gjeti paqen e përjetshme

E DHIMBSHME: Ndahet nga jeta regjisori shqiptar, gjeti paqen e përjetshme

Një lajm i keq për të gjithë artdashësit. Ditën e sotme është ndarë nga jeta regjisori i njohur Leonard Gjata. Lajmin e dhimbshëm e ka bërë me dije vajza e tij, Inida (Zhaku) me një…

Read More
Prapaskenat e aktorit Sotiraq Bratkos me aktoren Elvira Diamanti: Bukuroshet e Tiranës…

Prapaskenat e aktorit Sotiraq Bratkos me aktoren Elvira Diamanti: Bukuroshet e Tiranës…

“Sa keq më vjen që s’jam piktor, po të isha Teut, do të pikturoja tërë jetën, vetëm sytë e tu”. Si Jani, te filmi “Shokët”, kanë menduar shumë të tjerë, të shihnin sytë e Elvira…

Read More
Ja ku u frymëzua Dostojevski për librin e tij “Kr im dhe ndëshkim”

Ja ku u frymëzua Dostojevski për librin e tij “Kr im dhe ndëshkim”

Jezusi takohet me Dostojevskin. Ai i hedh atij një vështrim, dhe për një çast depërton thellë në tunelet e errëta të atyre syve të munduar, dhe kryen një ekzorcizëm të menjëhershëm. Shpejt, me guxim, pa…

Read More
Djali i Koço Devoles tregon dy amanetet që i la babai, 1 vit pas ikjes së tij

Djali i Koço Devoles tregon dy amanetet që i la babai, 1 vit pas ikjes së tij

Djali i Koço Devoles, Genci, ishte i ftuar në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel në nderim të babait. Në rastin e 1 vjetori figura ikonike e humorit shqiptar u nderua në një emision kushtuar…

Read More
HOT i Ermal Mamaqit, serial apo reklamë? Tjetër zhgënjim nga prodhimet shqiptare

HOT i Ermal Mamaqit, serial apo reklamë? Tjetër zhgënjim nga prodhimet shqiptare

Seriali televiziv “HOT” i Ermal Mamaqit ka nisur të shfaqet në Televizionin Klan. Një prodhim që tërhoqi interesin e opinionit publik, pasi reklamimi ishte i fortë dhe kurioziteti i madh. Kur flitet për prodhime shqiptare…

Read More
“Nuk kishte as televizor”, historia e vështirë e Sandër Prosit

“Nuk kishte as televizor”, historia e vështirë e Sandër Prosit

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e aktorit Sandër Prosi, i konsideruar si një nga kollosët më të mëdhenj të skenës së teatrit dhe kinematografisë shqiptare. Ai që në rininë e tij, përveç punës që…

Read More
Ku po shkon arti shqiptar! Dy aktoret  kërkojnë aktivitet me banane në dorë, “Big Brother” i vë në siklet (VIDEO)

Ku po shkon arti shqiptar! Dy aktoret kërkojnë aktivitet me banane në dorë, “Big Brother” i vë në siklet (VIDEO)

Teksa ishin duke ngrënë banane dhe duke nënkuptuar të tjera gjëra, Monika dhe Arjola i kërkojnë vëllait të madh t’i krijojë mundësinë për aktivitet 2-3 orë në javë. Kjo video i është transmetuar banoreve në…

Read More
Pirro Milkani në një rrëfim pa doreza, prapaskenat e një jete sfiduese dhe me suksese

Pirro Milkani në një rrëfim pa doreza, prapaskenat e një jete sfiduese dhe me suksese

JOSIF PAPAGJONI/ Përherë në mendjen time, kinoregjisori Piro Milkani ka qenë njeriu jo veç elokuent e me një ligjërim të rrjedhshëm mbushur përplot mprehtësi, por dhe njeriu me sqimë, fin, etik, si me “smoking” (ani…

Read More
Historia e dhimbshme e 10 lekshit, rrëfimi i aktorit Nikolla Llambro

Historia e dhimbshme e 10 lekshit, rrëfimi i aktorit Nikolla Llambro

Kur po e nxirrja në “fotografi “ këtë 10 lek të cfilitur ime shoqe më tha: “-Ç’e do ku e gjete?”. Nuk ju përgjigja! Vërtet ç’e doja këtë 10 Lek copë cope, të “pistë”dhe tashmë…

Read More