1. Home
  2. Aktoret Shqiptar

Category: Aktoret Shqiptar

Filmi shqiptar kandidat për Oscar, Dua Lipa del publikisht në mbështetje

Filmi shqiptar kandidat për Oscar, Dua Lipa del publikisht në mbështetje

Këngëtarja e famshme Dua Lipa ishte pjesë e premierës dhe kaloi kohë duke parë filmin artistik të metrazhit të gjatë “Zgjoi”, për ndjekësit e saj ka ndarë emocionet për këtë film. Ajo në profilin e…

Read More
Legjenda Clint Eastwood nuk ndalet, xhiron filmin e ri në moshën 91-vjeçare

Legjenda Clint Eastwood nuk ndalet, xhiron filmin e ri në moshën 91-vjeçare

Në moshën 91-vjeçare, ai është ende duke filmuar. Një nga gjigantët e fundit të Hollivudit, Clint Eastwood ka mishëruar Amerikën në ekrane për gjashtë dekada. Dhe duket se asgjë nuk mund ta ndalojë atë. Filmi…

Read More
“Një tjetër film i panjohur i kinematografisë shqiptare”, flet Stefan Çapaliku

“Një tjetër film i panjohur i kinematografisë shqiptare”, flet Stefan Çapaliku

Duke ecë rrugës së Gjuhadolit në Shkodër, aty ku aromat përëndimore duket se të marrin me vete dhe të dehin ndërgjegjen e helmatisun prej idesë së ikjes, ndeshesh nga e djathta me shpinë e qytetarit…

Read More
Video: Gaz Paja i gja kosur dhe me kapuç në kokë, pamjet e aksidentit

Video: Gaz Paja i gja kosur dhe me kapuç në kokë, pamjet e aksidentit

Aktori i humorit Gaz Paja është aksidentuar pak më parë në kryeqytet, tek rruga e Kavajës teksa ishte duke udhëtuar me motorin e tij. Një aksident që solli pasoja për të. Ai është përplasur me…

Read More
E FUNDIT: Aksident i rëndë në Tiranë, aktori i njohur përfundon në spital

E FUNDIT: Aksident i rëndë në Tiranë, aktori i njohur përfundon në spital

Aktori i njohur Gaz Paja është aksidentuar në Tiranë. Ai ka qenë duke lëvizur me një motomjet në momentin që është përplasur pranë rrugës së Kavajës. Lajmi bëhet i ditur nga televizioni Fax Web që…

Read More
Misteri i aktorit Igli Zarka, la shtëpinë e Big Brother dhe reagon me kode

Misteri i aktorit Igli Zarka, la shtëpinë e Big Brother dhe reagon me kode

Igli Zarka ishte një ndër personazhet e Big Brother. Ai qëndroi pak ditë në shtëpi për shkak të një komplikacioni shëndetësor, por që askush nuk e kuptoi tamam se çfarë ishte. Igli sipas situatave të…

Read More
Katër vite nga largimi i Merkur Bozgos, karriera e tij mbresëlënëse

Katër vite nga largimi i Merkur Bozgos, karriera e tij mbresëlënëse

Merkur Bozgo ishte një aktor shqiptar. Mërkur Bozgo u lindur më 24 mars të vitit 1937 në qytetin e Gjirokastrës. Në vitin 1961 përfundon studimet e larta në Degën Gjuhë-Letërsi në Universitetin e Tiranës dhe…

Read More
U nda nga jeta, shokët nderojnë dhe kujtojnë Leonard Gjatën me fjalë emocionuese

U nda nga jeta, shokët nderojnë dhe kujtojnë Leonard Gjatën me fjalë emocionuese

Një lajm i keq për të gjithë artdashësit. Ditën e djeshme është ndarë nga jeta regjisori i njohur Leonard Gjata. Lajmin e dhimbshëm e ka bërë me dije vajza e tij, Inida (Zhaku) me një…

Read More
“Kam vuajtur për bukën e gojës”, aktori i ri tregon vuajtjet e jetës

“Kam vuajtur për bukën e gojës”, aktori i ri tregon vuajtjet e jetës

Një anë e panjohur e aktorit karizmatik Alex Seitaj, që mbase shumë prej jush nuk e dinin është krenaria dhe kokëfortësia. I ftuar në emisionin ‘Glamour Zone’ në RTV ORA, Alexi rrefeu për moderatoren Ester…

Read More
Nga Çun Lajçi: Historia e Mrikës, gruas që i mori hakun të shoqit e vr au kunatin

Nga Çun Lajçi: Historia e Mrikës, gruas që i mori hakun të shoqit e vr au kunatin

E vra në! E vr anë t’vra mit e vra në! Kishte bërtitë nana e Lecit e zani ishte thye valë-valë kodrave t’Pulatit! Valë-valë iu kishte thye edhe zemra! Mrika e Kolës nuk deshti m’u…

Read More