1. Home
  2. Aktore te huaj

Category: Aktore te huaj

Çmendi shqiptarët me telenovelën e famshme turke, aktorja e njohur ndahet nga jeta

Çmendi shqiptarët me telenovelën e famshme turke, aktorja e njohur ndahet nga jeta

Aktorja turke, Semra Dinçer ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare. Aktorja, e njohur më së shumti për shqiptarët me rolin e saj në “Kuzey Guney” vuante nga kanceri në mushkëri. Lajmin e trishtë e bëri…

Read More
Italia tronditet: ndërron jetë aktori dhe showman vetëm 49 vjeç!

Italia tronditet: ndërron jetë aktori dhe showman vetëm 49 vjeç!

Italia tronditet nga një lajm i tmerrshëm! Në moshën 49-vjeç – tepër i ri – ka ndërruar jetë Rossano Rubicondi, aktori dhe shoëmeni. Ai ishte bashkëshorti i katërt i Ivana Trump. Njoftimi është bërë nga…

Read More
Çmenduri: Aktori vr et fotografen dhe pla gos regjisorin e filmit në sheshxhirim

Çmenduri: Aktori vr et fotografen dhe pla gos regjisorin e filmit në sheshxhirim

Është duke bërë xhiron e botës lajmi i vr asjes në sheshxhirim i drejtores së fotografisë dhe pl agosjes së regjizorit nga aktori Alec Baldwin. Ngjarja ndodhi në New Mexico. “Pse më dhanë një a…

Read More
Ja sa ka ndryshuar sot “shoku ynë Tili”, çfarë bën protagonisti i njohur

Ja sa ka ndryshuar sot “shoku ynë Tili”, çfarë bën protagonisti i njohur

Filmat shqiptare janë pasuria e paçmuar që kemi. Janë perla dhe secili prej tyre është në zemrat tona. Batutat, ngjarjet dhe sidomos aktorët janë rrënjosur thellë në mendjen e gjithsecilit. “Shoku ynë Tili” është një…

Read More
Guljelm Radoja nuk ia doli dot, e shprehu pengun e tij të madh

Guljelm Radoja nuk ia doli dot, e shprehu pengun e tij të madh

Intervistoi për Albanian Free Press, Juela Meçani / Askund tjetër nuk mund ta intervistoja Guljelm Radonë, veçse buzë detit. Në Durrësin që e mirëpriti pas shumë peripecish, për shkakun absurd se kishte një vjehërr të…

Read More
“Afrohen sa i thua që je shqiptarë”, – Aktorët turq me origjinë shqiptare

“Afrohen sa i thua që je shqiptarë”, – Aktorët turq me origjinë shqiptare

Ata janë aktorët më të famshëm në Turqi, por me rolet e tyre kanë fituar zemrat e audiencës në shumë vende të botës. Serialet turke arritën të thyenin rekorde shikueshmërie edhe në Shqipëri nëpërmjet transmetimeve…

Read More
Rita Ora paralajmëron filmin e saj të ri, gati për t’u shfaqur në kinema

Rita Ora paralajmëron filmin e saj të ri, gati për t’u shfaqur në kinema

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora përpos këngës është e njohur fillimisht edhe si aktore. Tanimë me disa role në bagazhin e saj artistik, Rita ka paralajmëruar premierën e filmit të saj me të ri…

Read More
“S’kishim film, e bëmë me një dubël”, Rajmonda Bulku tregon për filmin e saj me Timo Fllokun

“S’kishim film, e bëmë me një dubël”, Rajmonda Bulku tregon për filmin e saj me Timo Fllokun

Filmi i mirënjohur shqiptar, “Vde kja e Kalit” vjen i restauruar. Në premierën e tij, shfaqur mbrëmjen e së hënën në ambjentet e Parkut Olimpik, vetë aktorët protagonistë të tij, e konsideruarn një premiere e…

Read More
Hurricane Florence a ride Hurricane Man

Hurricane Florence a ride Hurricane Man

Black farmers in the US’s South— faced with continued failure their efforts to run successful farms their launched a lawsuit claiming that “white racism” is to blame for their inability to the produce crop yields and on…

Read More
German Stock Exchange the End-to-End the Secretart end

German Stock Exchange the End-to-End the Secretart end

Black farmers in the US’s South— faced with continued failure their efforts to run successful farms their launched a lawsuit claiming that “white racism” is to blame for their inability to the produce crop yields and on…

Read More