Aktori Trebicka kundër Budinës për aktorët në partitë politike

Aktori Alfred Trebicka ka komentuar përfshirjen e figurave të artit në  fushatë elektorale pas shfaqjes së spoteve elektorale nga Partia Socialiste dhe Partia Demokratike. Ai ka dalë dhe kundër debatit që u ndez kur Edmond Budina sulmoi Robert Ndrenikën dhe Tinka Kurtin.

Për aktorin Trebicka nuk ka asgjë të keqe që artistët të përfshihen në angazhime politike. “Për mua është shumë normale, që të jenë, në aspektin parimor nuk ka asnjë problem që të jenë.  Gjykimi nga pozita partiake e politike pastaj është subjektiv.

“Ky më pëlqen se ka folur për PD, partinë tate dhe e kundërta se wshtw me PS-nw. Po pse Edmond Budina është në nevojë që mbështet PD, nuk ka sens ky qëndrimi i tij?”, shprehet Trebicka për ‘Breaking’.

Editor

Read Previous

“Gruaja sovjetike në burgun e Enver Hoxhës”, filmi i parë ruso-shqiptar

Read Next

Guljelm Radoja: Jeta ime si përrallë, nga i padeshiruar luajta në 26 filma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *