Success is not a good teacher failure makes you humble

Success is not a good teacher failure makes you humble

Black farmers in the US’s South— faced with continued failure their efforts to run successful farms their launched a lawsuit claiming that “white racism” is to blame for their inability to the produce crop yields and on…

They’re back! Kennedy Darling,named to return to

They’re back! Kennedy Darling,named to return to

Black farmers in the US’s South— faced with continued failure their efforts to run successful farms their launched a lawsuit claiming that “white racism” is to blame for their inability to the produce crop yields and on……

Filmi shqiptar kandidat për Oscar, Dua Lipa del publikisht në mbështetje

Filmi shqiptar kandidat për Oscar, Dua Lipa del publikisht në mbështetje

Këngëtarja e famshme Dua Lipa ishte pjesë e premierës dhe kaloi kohë duke parë filmin artistik të metrazhit të gjatë “Zgjoi”, për ndjekësit e saj ka ndarë emocionet për këtë film. Ajo në profilin e…

Legjenda Clint Eastwood nuk ndalet, xhiron filmin e ri në moshën 91-vjeçare

Legjenda Clint Eastwood nuk ndalet, xhiron filmin e ri në moshën 91-vjeçare

Në moshën 91-vjeçare, ai është ende duke filmuar. Një nga gjigantët e fundit të Hollivudit, Clint Eastwood ka mishëruar Amerikën në ekrane për gjashtë dekada. Dhe duket se asgjë nuk mund ta ndalojë atë. Filmi…

Featured Post

Filmi shqiptar kandidat për...

Këngëtarja e famshme Dua Lipa ishte pjesë e premierës dhe kaloi kohë duke parë filmin artistik të metrazhit të gjatë “Zgjoi”, për ndjekësit e saj ka ndarë emocionet për këtë film. Ajo në profilin e…

Legjenda Clint Eastwood nuk...

Në moshën 91-vjeçare, ai është ende duke filmuar. Një nga gjigantët e fundit të Hollivudit, Clint Eastwood ka mishëruar Amerikën në ekrane për gjashtë dekada. Dhe duket se asgjë nuk mund ta ndalojë atë. Filmi…

“Një tjetër film i...

Duke ecë rrugës së Gjuhadolit në Shkodër, aty ku aromat përëndimore duket se të marrin me vete dhe të dehin ndërgjegjen e helmatisun prej idesë së ikjes, ndeshesh nga e djathta me shpinë e qytetarit…

Video Lajme

Uncategorized
Kujtojmë Viktor Gjiken, regjisorin e madh shqiptar / Historia e tij e jetës

Kujtojmë Viktor Gjiken, regjisorin e madh shqiptar / Historia e tij e jetës

Viktor Gjika ishte një nga regjisorët më të rëndësishëm dhe…

“Filmat e Kinostudios kanë propagandë, por…” flet aktori i njohur
“Si më bindi Mevlan Shanaj të pranoja rolin”, aktorja e njohur tregon prapaskenën
Viktor Gjika tregon detajin: Si shkruajti Dritëro Agolli skenarin pas kërkesës sime

Follow Us

Aktore te rinj

Aktorja shqiptare në sheshxhirim me Sofia Loren, historia e veçantë

Ndër shqiptarët që kanë ngritur lartë emrin e Shqipërisë është edhe Xhilda Lapardhaja vajza e re nga Berati, aktore shume e njohur…